Hakkımızda

remziye-ebrisim-turgut

Sertifikalarım

Remziye Ebrişim Turgut

0-4 yaş arasında bebek ve çocukların uyku problemlerini çözmek için ailelere danışmanlık hizmeti veren BEBEĞİMİN UYKUSU Markası, International Parenting and Health Institute Hamile ve Bebek Uyku Danışmanlığı Programını tamamlayan Remziye E. Turgut tarafından 2020 yılında kurulmuştur.

Remziye E. Turgut lisans eğitimini 2007 yılında Çukurova Üniversitesinde tamamlamış akabinde, Türkiye’de başladığı master eğitimine 2009-2012 yılları arasında Fransa’da devam etmiştir. 2012 yılında Türkiye’ye döndükten sonra kurumsal-analitik bir hayatın içerisinde yer almış ve uzun yıllar çalışmıştır.

Aslında ilk iş deneyimini Avrupa koşullarında yaşamış ve Fransa’da birkaç aile ve çocuklar üzerinde uyku eğitimini gözlemleme şansını bulmuştur. Aslında Uyku danışmanlığı yolunda attığı ilk adım mental olarak o yıllarda olmuştur. Henüz çocuk sahibi olmadan bu yolda ilerlemeye karar vermiş ve 2019 yılında, IPHI Hamile ve Bebek Uyku Danışmanlığı Programına başlamıştır. 2. Üniversite olarak mesleğine katkı sağlayacağını düşündüğü İstanbul Üniversitesinde Çocuk Gelişimi bölümüne devam etmektedir.

Günümüzde birçok bebek/aile uyku problemleri yaşamaktadır. Bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimleri için ihtiyaç duydukları uykuları uyuyamaması, uykusuzluk tüm ailenin bir problemi haline gelir. İşte tam olarak, bebeklerin gelişimi için ihtiyaç duydukları uykuları uyumaları, sağlıklı olarak gelişebilmeleri noktasında ailelere danışmanlık hizmetli verilmesi, bu danışmanlık hizmetinde çevresel, fiziksel, sosyal ve gelişimsel faktörlerin iyileştirilmesi, bebeğin ve ailenin duysal zindeliğinin ön planda tutulması ve bütüncül yaklaşımı benimseyerek; uyku problemlerini çözümlemek ve doğru uyku alışkanlıkları kazandırmaya yönelik çalışmalar yapmak misyonunu ile ilerlemekteyiz.

Amacımız sektördeki pozisyonu, imajı ve kurumsal nitelikleri ile danışanlarının ve işbirliği yaptığı kişi veya kurumların memnuniyetini maksimize eden bir hizmet vermektir.

Verilen hizmet karşısında duygusal zindeliği korunan hatta iyileşen, aslında belli metotlar altına sığınmadan, bazen hiç metot uygulamadan her aile özelinde sorun tespiti yapan yaklaşımız sayesinde uykuları düzene giren mutlu aileler görmek bizim en büyük farkımız.

Eğer sizin de bebeğiniz uyku problemleri yaşıyorsa, çözüm üretemiyorsanız bize ulaşın, sorun tespiti yapalım, birlikte çalışalım.

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, paketlerimizi satın almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.