İsim: Eva ÖgürD.T.: 21.01.2020,12 AylıkŞehir: Konya

“Eva 45 dakikada bir uyanmaya başlamıştı ve artık uykusuzluktan bünyem zayıf düşmüştü. Sadece memede uyuyor hatta ve hatta son zamanlarda memeden ayrılmıyordu. Serüvenimiz yorgunluktan bunaldığım anda başladı. (Ben uykunun yemekten daha önemli olduğu düşünen annelerdenim.) O dönem uyku eğitimi vermeye karar verdim. Uyku eğitimi ile ilgili kitaplar okudum. Ama uygulama bir türlü içime sinmedi. Ve uyku eğitimi almanın daha doğru bir yol olduğuna inandım. Çünkü her çocuk ayrı özelliklere sahip ve özeldir. Kitaplardaki eğitimler daha genel olduğu için uyku eğitimi konusunda destek arayışı içine girdim. Her anne gibi araştırdım. Telefon ile görüştüm. Ama yinede içime sinmiyordu birşeyler. Taaaa ki Remziye hanım ile tanışana kadar.
Neden mi?
Araştırdığınız zaman göreceksiniz eğitime ticari amaçla bakanlar, tersleyenler, sizinle muhattap olmayıp sekreteri ile görüştürenler, sadece mesai saatleri içinde eğitim verenler daha neler neler. Bazı insanların kalbinin güzelliği yüzüne yansır ben bunu Remziye hanımda gördüm. Öncelikle çocuklarımızın iyiliği için her şeyi yapmaya hazırız. Ama doğru bir amaça doğru insan ile gitmek önemli olan. Remziye hanım ile ilk görüşmemiz Eva’yı tanımak üzerine oldu. Sonra uyku planlarımız hazırlandı ve süreç başladı. Eva’nın uyku günlüklerini tuttum. Günlükler üzerinden konuştuk.
Sık sık uyanmasının altında yatan sebepleri konuştuk. Destekten nasıl vazgeçireceğim konusunda yönlendirdi. Düzeninin bozulmasına illa ki tepki verecekti Eva bekliyordum ama tepkiye nasıl karşılık vereceğimi Remziye hanım uzun uzun anlattı. En güzeli de ağlatmadan eğitime devam ettik. Ve bizim biraz uzun sürdü. ( Ben o kıyamayan nazlı annelerdenim) Remziye Hanım sabırla bekledi ve yönlerdirdi. Pes ettiğim anlar oldu. Hayır dedi beni tekrar ayağa kaldırdı. Atak dönemlerimiz oldu bizi yönlendirdi. Ruhum sıkıldı benimle dertleşti. İşin içinden çıkamadım pazar günü akşam bile görüştük. Remziye hanım bize uyku eğitiminden fazlasını verdi. En güzeli de Eva’yı özel olarak düşündü ve Eva’ya göre uyku planını düzenledi. Sabırla bizi yönlendirdi.
Şimdi nasıl mı?
Maşallah diyerek başlamak istiyorum. Eva sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki gündüz uykusu yapıyor. Gece uyanmıyor sadece 2 rüya öğünü yapıyor. Ve meme desteği kalktı. Mucize gibi gelebilir. Hayat bizim hayatımız kaliteli yaşamalıyız. Bebeklerimizde hayatımızın bir parçası ve öğretmiş olduğumuz (isteyerek-istemeyerek) destekleri hayatlarından kaldıralım. Hem onların hem de kendimizin hayatını kaliteli hale getirelim.” Aysun Yener Öbür

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, paketlerimizi satın almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.