Merhaba Sevgili Anneler,
Bir çok annenin kafasında bebeğimi kaçta uyutmalıyım sorusu var ki çoğu zaman bende bu soruyla karşı karşıya kalıyorum.

Bu soruya doğru cevap vermek için bebeğinizin uyku detaylarını biliyor olmamız gerekir. Açıkçası ben uyku eğitimi verdiğim bebeklerde sadece saat odaklı değilim.
Çünkü;

Normalde ideal uyanma saati 06.00-08.00 ve uyuma saati 18.00-20.00 arasındadır. Ama bebeğiniz büyüdükçe akşam uyku saati 21.00’lere ulaşacaktır.

Aslında sadece akşam uyuma saatini değil belirlemeye odaklanılmamalı bunun yerine 24 saatlik uyku düzenine konsantre olunmalıdır. Çünkü en doğru akşam uyuma saatini bebeğiniz belirler.
Nasıl dediğinizi duyar gibiyim ?

Daha önce de paylaştığım gibi bebeklerin uyanık kalabilecekleri maksimum süreler ve uyuması gereken uyku miktarı vardır.
Dolayısı ile gündüz uyuması gereken uyku miktarını uyuyorsa, son gündüz uykusundan uyanma saati sizin için akşam uyku saatini belirleyicidir. (Yani eğer bebeğiniz bulunduğu ay gereğince 3 saat uyanık kalabiliyorsa ve son gündüz uykusundan 17.00’de uyandıysa 20 akşam uyuması için ideal bir zamandır.).

Özetle saat düzeni kurmak istiyorsak rotanın bebeğiniz olduğunu unutmamalısınız. Size tüm uykulardan önce uyku işareti veriyor, sadece siz o işareti takip edebiliyor musunuz?
Eğer işaretleri yakalarsanız hem bebeğiniz daha erken uykuya geçecek hem de doğru saatte uyuyacaktır. Bu nedenle uyku saatleri için duvardaki saate değil bebeğinizin iç saatine odaklanmalısınız.

Sevgiler,
Faydalı olması dileğiyle .

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, paketlerimizi satın almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.