Bugünlerde rüya öğününden bahsederken, rüya öğünün yanlış anlaşılabildiğini farkettimBununla ilgili sorular geldiği için de hemen cevaplamak istedim

🍼 Rüya Öğünü, bebeğiniz uyurken beslemek anlamına gelir. Yani uyku esnasında, bebeğiniz kendisi uyanmadan;uyandırmadan kucağınıza alarak emzirmeniz veya biberon ile beslemeniz ve yeniden yatağına yatırmanız demektir.

🍼Rüya öğünü esnasında bebeğiniz uyanabilir, bu durumda beslemeye devam etmelisiniz, yatağa beslenme işleminden sonra yarı uyanık yatırabilirsiniz.

🍼Bebeğiniz eğer rüya öğünü saatine yakın uyanırsa ve açlıktan uyandığını düşünüyorsanız sakinleştirdikten sonra veya tekrar uykuya geçirdikten sonra beslemelisiniz. Aksi takdirde uyanıkken yaptığınız beslenme rüya öğünü sayılmaz.

🍼Bazen bebekler uyku baskısı nedeniyle, rüya öğününde beslenmek istemeyebilir. Bu durumda 30-40 dk sonra tekrar deneyebilirsiniz.

🍼Rüya öğünü saatlerini geceyi ortalayacak şekilde ayarlamalısınız.
Örneğin 2 besleme yapacaksanız; 23.30-03.30, 1 beslenme yapacaksanız 00.00 civarı yapabilirsiniz.

🍼Bu noktada dikkat etmeniz gereken bebeğinizin ayına uygun kilo alması ve gelişimi doğrultusunda DOKTORUNUZUN da onayı ile kaç adet gece beslenmesi yapmanız gerektiğini tespitini edebilir, tüm gece beslenmelerini rüya öğünü olarak yapabilirsiniz.

🍼RÜYA ÖĞÜNÜ, beslenme- uyku ilişkisini kesecek; aynı zamanda bebeğinizin açlık nedeniyle uyanmalarının önüne geçecektir. Eğer gece sık uyanmaları devam ediyorsa bu açlık sebebiyle değil bebeğinizin UYKU problemleri ile ilişkilidir.

Faydalı Olması dileğiyle.
Sevgiler

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, paketlerimizi satın almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.