Havalar iyice ısınmaya başladı ve bazı bebekler bu durumdan oldukça olumsuz etkileniyor maalesef.

Bebeklerin uyuma ortamında ideal uyuma sıcaklıkları 21-23 derecedir. Haliyle suanda sıcaklaşan havalardan etkilenebilirler, tıpkı biz yetişkinler gibi uykularının etkilenmesi normaldir. Bazen uyanırlar ve uykuya geçirmek oldukça zor olabilir.

Bebeğinizin odasında klima varsa zaten bu sorun teşkil etmeyecektir ancak yoksa diğer odalarda klima varsa yine uyku zamanlarından önce bebeğinizin odası için çalıştırabilir, sıcaklığı birkaç derece düşürebilirsiniz.

Bu imkanınız da olmayabilir bu nedenle bebeğinizin odasını sık sık havalandırın. Oda aşırı sıcak oluyorsa ve bir tehlike hali olmaması için vasistas modunda açık bırakabilirsiniz.

Yatağında çarşafın yazlık olmasına özen gösterin. .
Pamuklu ince kıyafetler veya yaz için uygun TOG değerli tulumlar tercih edin.
Mini mobil klimalar veya vantilatör ekonomik olması açısından kullanabilirsiniz. Ancak vantilatör kullanırsanız terleyen bebeğinizin üzerine gelmemesine dikkat etmelisiniz. Hastalığa davetiye çıkarmamak gerekir.

Mümkün mertebe yatakta müdahale etmeye çalışın. Çünkü sakinleştirme esnasında kucağa aldığınızda sizin vücut ısınızın da bebeğinizi rahatsız edecektir. .
Diğer yandan biz insanlar 7 den 70e her koşula adapte olabiliriz. Bebeklerde bizler gibi.. Bir Mersinli olarak zor da olsa sıcak havalara da bebeklerin adapte olabildiğini söylemek isterim. .
Faydalı olması dileğiyle,
Sevgiler…

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, paketlerimizi satın almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.