Merhaba Sevgili Anneler,
Bebeğinize uykuyu öğretmek istiyorsanız öncelikle iyi gözlemci olmalısınız

Gözlemden kastım benim bebeğim uyumaz, uyku sevmez yaftalamaları yapmanız değil; gerçekten hassasiyetlerini, uyku işaretlerini, açlık sürelerini, sizden gerçek beklentilerini görmeniz.

Ve tabiki beraberinde sabırlı, kararlı ve istikrarlı olmalısınız.

Eğitim sürecinde bebeğiniz ile iyi iletişim kurmalı ve doğru adımları atmalısınız. Ebeveynler olarak oldukça sabırsız ve hemen sonuç almak isteriz.Sırf bu nedenle hazır olmayan bebeğe ya bebeği hazırlamadan davranışçıl yöntemler uygularız ya da düzen kurma aşamasında 2. Gün yatağında kendiliğinden uyumasını bekleriz.
Hiç duygusal zindeliğini düşünmeden, onu hazırlamadan.

Öncelikle sürekli hatırlamanız gereken şey; Bebeğiniz şuanki hiçbir alışkanlığını kendi, 2 günde kazanmadı.
Geçmişe dönün bazen uyusun diye bazen sussun diye salladınız, emzirdiniz, kucakta gezdirdiniz belki pilates topunda sakinleştirdiniz…

Gerçekli olun! Şimdi hemen bu alışkanlıkları terketmesini bekleyemezsiniz. Uykuları düzenleme yoluna girdiyseniz bunun zaman alacağını, bebeğinizin tepkiler vereceğini bilmelisiniz🙏🏻.

Ebeveynler olarak daha önce kazandırılan tüm alışkanlıkları bıraktırırken yani yeni alışkanlıklar kazandırırken çok sabırlı, tutarlı ve sevecen olmalısınız.

Sadece uykuları düzenliyorsunuz ve bebeğinize sevginiz azalmıyor. İşte bu sebepten sürecin başından itibaren bebeğinizle savaşmadan ona güven vererek, duygusal anlamda doyurarak hareket etmelisiniz.

Gerçekleştirilebilir hedefler belirleyin!Tüm ebeveynlerin hayali bebeklerin yetişkinler gibi yatağa bırakınca hemen uyuması ve sabah uyanmasıdır.
Her bebek özeldir bebeğinizi tanıyın ve ona göre hedef koyun kendinize . İşte o zaman başarı her zaman mümkün.

Atacağınız her adımdan önce bebeğinizi hazırlamalısınız ve bu zorlu süreçte çaresiz bırakmadan yeni düzen bir kurabilirsiniz∙
Faydalı olması dileğiyle,
Sevgiler

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, paketlerimizi satın almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.