Merhaba,
2 uykudan tek uykuya geçiş belirtilerini postu kaydırarak görebilirsiniz

2 uykudan tek uykuya geçiş süreci yine bir miktar zorlayıcı olabilir. 2 uyku fazla tek uyku az gelir ilk etapta….
Bu nedenle sabah uykusunu minik minik (15dk) öteleyerek öğlen saatlerine çekmeye çalışın. Uyku saati sabah 10.30’lar dan 15’er dakika öteleyerek öğlen 12.00-12.30 e çekilmelidir. Geçiş süreci yaklaşık 1 ay sürebilir, sabırlı olmak ve acele etmemeniz gerekir.

İlk zamanlarda öğleden sonra uykusunu uyumasa bile uykulu gözükebilir, o saatlerde sessiz zaman geçirerek yine yatağına yatırılabilir.
Bu süreçte bazı günler 2, bazı günler tek uyku uyuyacaklardır. Tek uyku uyudukları günler akşam 18.30 civarı erken uykuya geçirilmeleri gerekebilir.

2 uykudan tek uykuya 15.-18. aylarda geçilmesi beklenirken bazı bebekler daha erken veya daha geç tek uyku sürecine hazır olurlar. Bebeğinizin hazır olduğu zaman size sinyaller verecektir.

12. Ay civarında yürümenin de heyecanı ile bebeklerde tek uyku sinyalleri gözlemleyebilirsiniz ancak bu dönemde verilen sinyallerin sizi aldatmasına izin vermeyin genellikle geçici bir süreçtir.

Geçişin yapılması için belirtilerin sadece bir kez değil bir hafta içerisinde birkaç defa sürmesi ve direnmelerin 1hafta-10 gün aynı şekilde devam ediyor olması gerekir.

Sevgiler

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, paketlerimizi satın almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.