Aslında uyku düzeni oturmuş bir bebek her yerde uyuyabilir. Bu durumun istisna olduğu bebekler elbette vardır, tıpkı bazı yetişkinler gibi.

Genel durumu inceleyecek olursak bebekler, ev dışında huzursuz olabilirler. Bebeğiniz güvenli alanında olmayacağı için uykuya geçmek istemeyebilir.

Bu nedenle sınırlandırılmış bir alanda uykuya geçirmelisiniz ve uykudan önce onu rahatlatabilmek için uyuyacağı alanda biraz vakit geçirmesini sağlamalısınız. Hatta birlikte olmaya özen gösterin. Böylece etrafı inceleyecek ve uyku öncesinde ortamın tanıdık gelmesini sağlamış olacaksınız.

Yatılı kalacaksanız bebeğinizin eğer varsa park yatağını alın, yoksa uyku güvenliğini sağlayın. Yani dönüyorsa, ayağa kalkabiliyorsa, emekliyorsa mutlaka uyanma esnasında kalkabileceğini düşünerek önlem almalısınız.

Sadece gündüz başka bir evde uyku yapacaksa, uykusunu pusetinde yaptırabilirsiniz.

Başka bir evde gündüz ve gece uykularını kolaylaştırmak için yanınıza mutlaka kullandığınız uyku nesnelerini alın. Tanıdığı bir çarşaf, evde giydiği uyku tulumu , uyku arkadaşı , kullandığınız uyku müziği gibi..
Kısa da olsa uyku öncesi rutinlerinizi yapmaya çalışın ki uykuya hazırlansın. Mutlaka perdeleri çekin ve ortam loşlaşsın. Eğer ortamı loşlaştıramıyorsanız, siyah bir çöp poşetini cama yapıştırabilirsiniz.

Bebeğiniz için ortam yabancı olacağı için uykuya dalana kadar yanında kalın, daha sabırlı olun, hızlı değil uykunun huzurlu olmasına odaklanın.

Zaman zaman direnebilir veya anneden destek isteyebilir bebekler bu durumda biraz fazla temas, dokunma, ses desteği vermekten çekinmeyin.

Faydalı olması dileğiyle,
Sevgiler

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, paketlerimizi satın almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.