Bu sorunun cevabı kocaman bir HAYIR!

Uyku eğitimi için görüştüğüm annelerim bana sürekli ben bebeğimi gece emzirmek istiyorum, gece beslenmesini kesmesek olmaz mı diyor çünkü uyku eğitiminde gece beslenmesinin ortadan kalkması gerektiğini düşünüyor birçok annemiz…

Ama hayır sevgili anneler, bebeklerin anne sütü almaları öncelikle 2 yaşına kadar hakları bunu da müdahale etmemiz zaten söz konusu değil, bu noktada karar sizlere ait🙏🏻.

Ancak eğitim süresinde bebeğinizin ihtiyacı doğrultusunda gece beslenmesini düzenliyoruz. Sizde bebeğinizin aç olmadığından emin olmanıza rağmen sadece susması için veya uyuması için besliyorsanız, üzgünüm ama bu bağımlılığa dönüşecektir.

İşte bebeğinizin uyku eğitim sürecinde bebeğinizin uykularını etkileyen meme/biberon- uyku ilişkisine yani meme bağımlılığına son veriyoruz. Ve gece her uyandığında değil gerçekten beslenme ihtiyacı olduğunu bildiğimiz zamanlarda beslemenizi sağlıyorum.

Eğer gelişimi normal ise bebeğinizin gece beslenmesini doktorunuzun onayı ile sizin karar verdiğiniz zamanda kesebilirsiniz veya bu durum sizi rahatsız etmiyorsa, uykuları etkilemiyorsa istediğiniz gibi
devam edebilirsiniz. .
Sevgiler

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, paketlerimizi satın almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.