Merhaba,
Uyku geçiş süreçlerinin ardından, uyku geçişlerinin doğru zamanda yapılması gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum.

3 uykudan 2 uykuya veya 2 uykudan tek uykuya geçerken bebekler geçiş sinyalleri verirler. Bu uyku geçiş belirtilerini bir kez yakalamanız yetmez; en az bir hafta içerisinde birkaç defa sürmesi ve direnmelerin birkaç hafta aynı şekilde devam ediyor olması gerekir!
Aksi takdirde uyku geçişlerini erken olma olasılığı artacaktır.

Erken uyku geçişleri bebeklerin gündüz yetersiz uyumasına dolayısı ile gece uykularının da olumsuz etkilenmesine sebebiyet verecektir. (akşam uykuya geçememe, gece sık uyanma, sabaha karşı erken uyanma)
Diğer yandan 18.ayda ve özellikle 2 yaş zamanlarında çocuklar gündüz uykularına daha fazla direnç gösterirler. Bu çoğu zaman ebeveynler tarafından çocukların artık gündüz uykusuna ihtiyaç duymadığı yanılgısını oluşturabilir. Oysaki bu çocuklar halen biyolojik olarak gündüz uykularını bırakmak için hazır değillerdir.

Erken bırakılan gündüz uykuları çocuklarda davranış problemleri olarak da kendilerini gösterir. Çocuklar özellikle akşamüstü saatlerinde hırçınlaşabilir.

Bu problemleri çözmek için çocukların ihtiyacı olan gündüz uykularını almaları sağlanmalıdır. Huzursuz davranışlar, hırçınlıklar bu şekilde son bulacaktır.
Sevgiler

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, paketlerimizi satın almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.