Uykuları düzenlerken hep aklımızdaki sorulardan biridir, bebeğimizin dışarıda nasıl uyuyacağı… hatta birçok ebeveyn uyku eğitimi sonrasında dışarıda uykunun mümkün olmayacağını düşünür.

Öncelikle bebekler her zaman dışarıda daha iyi uyur (pusette, bebek arabasında ). Eğer bebeğiniz düzenli uykulara geçmişse de dışarıda kolaylıkla uyuyacaktır. Sadece evdeki konforu olmayacağı için daha kısa uyuyabilirler.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta doğru zamanda bebeğinizin uyuyacağı yerde olmanızdır..

Eğer tam uyku saatinde, pusetinde veya araba koltuğunda dışarı çıkarsanız bebeğinizin hemen uyumasını beklememelisiniz.

Bebeğinizin minik bir kaşif olduğunu unutmamak gerekir. Dışarı çıktığınızda etrafı meraklı bakışlarla inceler, heyecan duyar ve uyumak istemez.
Bu nedenle uyku zamanından en az 15-20dk önce uyuyacağı alanda olmalısınız ki hem bu merakı giderebilsin, hem kendini güvende hissetsin.

Evdeki uyku rutinlerini veya ev düzenini dışarıda beklemezler ancak uykuya geçerken tanıdık gelecek emzik, mendil, uyku arkadaşı gibi uyku nesne kullanabilir, uyku müziğini açabilirsiniz. Böylece uykularına daha kolay geçebilir.

Artık yaz aylarında güneşin yoğun olduğu günlerdeyiz bu nedenle güneşin direkt yüzüne gelmemesine özen gösterin. Bunun için puseti yatırabilir ve müslin bezle örtebilirsiniz. Böylece hafif loşluk ve pusetin hareketiyle kolayca uykuya geçebilir.

Öneri: Eğer gündüz uykularında çok sorun yaşıyorsanız veya bebeğinize hava aldırmak istiyorsanız, son gündüz uykusunu dışarıda yaptırabilirsiniz. Puset, oto koltuğu hareketi ile kolay uykuya geçecektir. Şayet uyumazsa akşam uykusunu erkene almayı ihmal etmeyin

Faydalı olması dileğiyle,
Sevgiler

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba, paketlerimizi satın almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.